STOLNI TENIS: I pomlađeni TIS pretežak za igračice Hodošana

Stolnotenisačice Hodošana u subotu su u 12. kolu HEP Superlige bile domaćin TIS-u iz Zagreba.

Četvrto plasirana ekipa na tablici nastupala je s pomlađenim sastavom u kojemu su uz Idu Jazbec igrale perspektivne Hana Arapović i Klara Bardač i pobijedila s maksimalnih 4:0. U igri naših glavnih igračica Paule Markati i Mateje Omble se osjećao umor od očito još uvijek ne do kraja izliječene bolesti pa su mlade protivnice, željne igre i uspjeha, za stolom bile superiorne i lako dolazile do poena. Naše u pojedinačnim partijama čak nisu dobile niti jedan set pa je u prvoj partiji Paula s 3:0 izgubila od Arapović, u drugoj Nika Jakopović istim rezultatom od Jazbec, a u trećoj Ombla također s 3:0 od Bardač.

Nešto življe i bolje naše su bile u igri parova gdje su Markati i Ombla s 3:2 izgubile od Arapović i Bardač, propustivši u petom setu dvije meč lopte. Ovaj poraz za igračice Hodošana i nije neka tragedija, jer TIS bez obzira u kojem sastavu nastupio, nije protivnik za vađenje. Neće to biti niti drugo plasirani Aqueastil iz Duge Rese čije su naše igračice gošće u 13. kolu u subotu, a koji je u 12. kolu pobjedom nad Bjelovarom učinio dobro djelo za Hodošan. Još uvijek nije poznat datum odigravanja odgođene utakmice 11. kola protiv Bjelovara, izravnoga konkurenta u borbi za ostanak, ali bi bilo dobro da bude što kasnije, kako bi se naše igračice potpuno oporavile i spremne dočekale utakmicu.

REZULTATI:

Hodošan – TIS                                          0:4

(Ombla – Arapović 0:3 /5:11, 4:11, 3:11/, Jakopović – Jazbec 0:3 /6:11, 5:11, 4:11/, Markati – Bardač 0:3 /4:11, 4:11, 7:11/, Markati/Ombla – Arapović/Bardač 2:3 /11:8, 5:11, 7:11, 12:10, 11:13/ – sudac: Mladen Vidović, Mihovljan)

Vrsar – Pula                                                0:4

Dr. Časl – Varaždin                                   4:0

Mladost Petrinja – HASTK Mladost      4:0

Aquaestil – Bjelovar                                 4:0