STOLNI TENIS: Novi poraz igračica Hodošana u HEP Superligi

Stolnotenisačice Hodošana su u nedjelju u dvorani Osnovne škole u 6. kolu HEP Superlige ugostile Mladost iz Petrinje i doživjele peti prvenstveni poraz.

Zrelu igru je i protiv Petrinjki pokazala Paula Markati, koja je u porazu od 4:1 dobila jedinu partiju. I to onu treću, u kojoj je protiv Ivane Marinić gubila 2:1 u setovima i okrenula u svoju pobjedu od 3:2. Solidno se protiv najbolje gostujuće igračice Sunčice Zajec u prvom i drugom setu prve partije držala Mateja Ombla, ali i izgubila 3:0, a nemoćna u nadmetanju s Jelenom Vrančić u drugoj partiji bila Nika Jakopović. Dobro je, dobitkom prvoga seta, partiju započeo par Markati/Ombla, ali su Marinić i Zajec na kraju, i uz dozu sreće, pobijedile 3:1, dobivši treći set u fiksu. A dosta je sreće imala i Vrančić u petoj partiji protiv Omble, koja je vodila 2:1 u setovima, a gošća okrenula rezultat i pobijedila 3:2, četvrti set 13:11 i peti 14:12, čime je utakmica i završila. Šteta, jer da je Ombla dobila, otvorila bi Pauli šansu da se suoči sa Sunčicom Zajec i testira svoje trenutne stvarne mogućnosti. U ostalim utakmicama najinteresantnije je bilo u Zagrebu gdje je TIS u maratonskoj utakmici s 4:3 savladao HASTK Mladost, mladi sastav Aquaestila uspio je oduzeti dvije partije uvjerljivo vodećemu Dru. Časlu, a Varaždin, nakon zamjene domaćinstva, kao domaćin s 4:1 pobijedio Pulu. Za Hodošan je bila interesantna utakmica Vrsar – Bjelovar, koju su Bjelovarčanke dobile s maksimalnih 4:0 pa su našima na tablici pobjegle za jedan bod i izjednačile se s HASTK Mladosti na sedmom i osmom mjestu ispred Hodošančanki.

REZULTATI

Hodošan – Mladost Petrinja  1:4
(Ombla – Zajec 0:3 /10:12, 8:11, 3:11/, Jakopović – Vrančić 0:3 /8:11, 5:11, 8:11/, Markati – Marinić 3:2 /7:11, 11:8, 11:13, 11:6, 11:9/, Markati/Ombla – Marinić/Zajec 1:3 /11:8, 7:11, 11:13, 4:11/, Ombla – Vrančić 2:3 /11:8, 5:11, 11:7, 11:13, 12:14/ – sudac: Mladen Vidović, Mihovljan)
Dr. Časl – Aquaestil   4:2
Vrsar – Bjelovar   0:4
TIS – HASTK Mladost   4:3
Varaždin – Pula    4:1